Záleží Vám na tom, odkiaľ pochádzajú suroviny, ktoré jete?

Hoci mnohé potraviny majú na svojom obale niekoľko rôznych druhov označení o ich pôvode a spracovaní, súčasnosť ukazuje, že to nemusí byť vždy jednoznačne pravda. Rovnako, overení a dlhoroční dodávatelia často nie sú už tou zárukou kvality, na ktorú sme boli zvyknutí. V záujme šetrenia mnohé podniky nahrádzajú drahšie komponenty tými lacnejšími. Netreba opomenúť ani často kruté zaobchádzanie so samotnými zvieratami, ktorých životný priestor je totálne limitovaný.
Je toho ešte oveľa viac. V skratke, všetky tieto a mnohé ďalšie skutočnosti doviedli ľudí k tomu, že sa začali viac zaujímať, odkiaľ je napríklad mäso a rôzne iné produkty, ktoré jedia.

zelenina

Na pôvode záleží

Nie len teda spracovanie, ale aj pôvod je veľmi, ale naozaj veľmi dôležitý. To, čo dávame do tela nás totiž neskôr môže doviesť až do nemocnice. Preto nie je pôvod potravín zanedbateľný. Existuje viacero spôsobov, ako a kde nakúpiť skutočne zdraviu prospešné základné potraviny ako sú mäso, mlieko, vajcia, ovocie, zelenina, či rôzne výrobky z nich. Poľnohospodárstvo má veľa odvetví a nemusí sa robiť len vo veľkom. Existujú rôzni menší predajcovia, rodinné farmy, ktoré svoje produkty vyrábajú s láskou a s úctou voči prírode a aj voči zákazníkovi. A aj lokálne trhoviská postupne naberajú druhý dych.

jablko

Predaj výrobkov z dvora

Mnohí ľudia v dnešnej dobe sú zahltení konzumom, zhonom a nešťastní z nekonečného vysedávania v kanceláriách, pretože zamestnávateľ ich potrebuje doslova celý deň. Stále viac ľudí preto hľadá únik z mesta. Nie, nejde o to žiť zo vzduchu, ale živiť sa rukami. Napríklad výrobou syra, pestovaním ovocia, či zeleniny. Možností je veľmi veľa. Ak aj Vy práve uvažujete podobným smerom, je dobré si prejsť všetky dostupné alternatívy spôsoby. Jedným z nich je aj predaj výrobkov z dvora. O čo ide? Zjednodušene sa dá povedať, že doslova každý dvor sa špecializuje na niečo špecifické. Ich produkcia je viac menej jednostranne orientovaná. Nerobia nič vo veľkom a lásku k tomu, čo robia vidno na prvý pohľad.