Upchatý odtok alebo kanalizácia? Žiadny problém

Príde deň, keď zrazu vám pomalšie odteká voda v kuchyni alebo kúpelni? Asi to bude probém v upchatom odpade alebo potrubí. Ako ho však vyriešite? Ak máte doma obyčajný zvon, možno vám pomôže. Skúste ho použiť pomocou tlakom vody a čo najviac ho stláčajte, pričom musí pevne pritisnúť k odtokovej rúre. Mali by ste pocítiť, že už voda začína pekne odtekať. Ak sa vám to nedarí, skúste sa dostať k sifónu. Odmontujete ho aj svojpomocne.

upchaty odtok 3

Pripravte si vhodné náradie a vedro na odtekajúcu vodu. Aby ste nemali vodu všade po kuchyni alebo kúpelni, poprípade, aby ste nevytopili vašich susedov, ak bývate v panelákovom dome. Odtočte sifón a hneď zistíte, čo všetko sa tam usadilo. Špinu očistite, opláchnite sifón, prípadne povyberajte všetky vlasy a chlpy, či odstráňte prípravkom mastnotu alebo iné nečistoty. Namontujte sifón naspäť na miesto. Voda by vám mala jednoducho odtekať. Čo však v prípade, ak to vôbec nepomohlo? Už je na rade zavolanie odborníkov na krtkovanie a čistenie odpadov. Krtkovanie bratislava cena ab-krtkovanie vychádza už nie ani veľmi draho. Môže vás vyjsť tak do šesťdesiat eur maximálne. Avšak správni odborníci vám nielenže vyčistie celé potrubie, ale vám aj poradia, ako si vyčistiť potrubie sami alebo ako predchádzať takémuto obmedzeniu a zašpineniu. Špecializovaní odborníci z firmy na krtkovanie majú špeciálne prístroje, ktorými celé potrubie vyčistia.

upchaty odtok 2

Samozrejme ich musíte zavolať, aj ak by sa vám upchala kanalizácia. Pri upchatej kanalizácii si sami veru neporadíte. Ani všelijaké domáce prípravky vám v tom moc nepomôžu. Je to veľmi nepríjemná situácia, preto ich zavolanie neodkladajte na iný deň. Veľa šťastia pri prevencii proti upchatiu, prevencia je prvoradá.