Prírodou proti akné

Tento problém je jeden z najvyhľadávanejších defektov týkajúcich sa problematickej pokožky. Hnisavé zle hojace sa pupáky na tvári a iných partií tela nám zabraňujú pocitu sebavedomejšieho človeka, a tak ich zakrývame hrubými vrstvami mejkapu. Nie je to však vhodná forma liečby, ktorej sa bohužiaľ nevyhnete.
Ak už ani mejkap nepomáha zahladiť stopy po jazvách, či iných nedostatkoch spôsobených z akné, je čas postaviť sa im inak. Najlepšou alternatívou spomedzi všetkých je dať na radu babky bylinkárky a informovať sa o zdravých procedúrach, ktoré síce niekedy trvajú, no výsledný efekt za to stojí. Finančne to tiež nebude spočiatku ľahké, no lepšie dať na rady odborníkov ako na hlúpe rady neznalcov na internetových diskusných fórach. Od takýchto pomôcok treba dať ruky preč ešte predtým, ako sa váš problém zhorší.

pudr

Príroda nám nedáva len čerstvý vzduch a pôžitok zo života, dáva nám aj zdravie a krásu. Ak si osvojíte základy biológie a chémie, určite vás neprekvapí, že už len prírodne po domácky vyrobený čaj zo žihľavy vás zregeneruje viac ako jedna tabletka plná chemikálií pôsobiacich skôr opačným efektom. Je síce pravda, že mnohé séra a liečivá pomáhajú na výrazné zlepšenie chorobného stavu akné, no ochorenie sa vždy po minimálne mesiaci vráti. Utratené peniaze za mastičky a pleťové vody tak vyjdú na zmar a vy si len budete nahovárať, že boj s akné nikdy nevyhráte. Takže ako na to, ako sa zbaviť červených vyrážok na tvári a konečne dosiahnuť čistú pleť bez zanesených a upchatých pórov ? Ako sa vyhnúť premastenej pokožke a čiernym bodkám ? 

akné

Ak vás trápi abnormálne množstvo akné a vaša pleť je už taká poškodená, že má skôr odtieň bledočervenej farby, niekde ten problém bude. A ten môže byť aj v stravovaní. Stravujte sa preto zdravo, skúste aspoň na mesiac obmedziť sladké tyčinky, čokolády, ale aj mastné jedlá, medzi ktoré spadajú napríklad aj čipsy. Ďalšou formou vo vašom detoxikačnom programe bude liečba prostredníctvom bylinných čajov. Ich priaznivý účinok totiž spočíva v správnej regulácii hormónov, ktoré sú „nadradenými“ v oblasti tvorbe kožného mazu. Obsahujú aj vysoké množstvo antioxidantov, ktoré majú za následok správnu funkciu folikulov v kožných póroch, ktoré sa pri tvorbe akné zapaľujú.  Aký čaj si vyberiete ? Je ich mnoho a každý zaberá z hľadiska jeho najvýznamnejších vlastností. Vašou voľbou číslo jeden by mal byť čaj žihľavový, repíkový, kamilkový, čierny a aj zelený čaj. Už po mesiaci sa budete tešiť priaznivým zmenám týchto darov z prírody.

This entry was posted in Nezařazené on by .