Jeden muž na celý život?

Dámy, ruku na srdce, ktorá z nás si ako dievčatko hopkajúce medzi kalužami nepredstavovala, že jedného dňa pre ňu príde princ, ktorý sa jej postará o princeznovský život? Ktorá tínedžerka potom netúžila stretnúť úžasného mladého muža, ktorého by jej rovesníčky závideli? Ktorá z nás si nepredstavovala niekoho, kto urobí všetko na čo myslíme, najlepšie ešte skôr ako to domyslíme?
Veru, čím vyššie sme v oblakoch lietali, tým je do neba volajúca realita pre nás krutejšia. Najbolestnejšia je však pre tie, ktoré sa svojich predstáv nevzdali a osud si s nimi zahral hru, kde prvý muž, pri ktorom sa im rozpišťalo srdce, sa stal ich milovaným. Všetko išlo podľa plánu, postavili ste dom, zasadili ste strom, popracovali na deťúrencoch. A niekde medzitým ste si začali všímať, že ružové obláčiky nie sú také ružové, ako sa zdali.

rty

„Vymýšľam si problémy alebo sú reálne?“
Nie je možné, aby ste žili v ilúziách donekonečna, aj najmierumilovnejší človek má nárok niekedy podľahnúť nervozite. Dôležité však je či problémy, ktoré vo svojej hlave riešite, naozaj existujú alebo ide len o strach z možného zhmotnenia Vašich predstáv.

Zamyslenie sa nad opodstatnenosťou svojich obáv je prvým krokom k nájdeniu mieru v duši. Na všetko by ste sa mali pozrieť z dvoch hľadísk:

  1. Som problémom ja?Správne je začať sama od seba. Pri hlbšom zamyslení nad konkrétnymi situáciami možno zistíte, že ste len prehnane úzkostlivá, starostlivá, perfekcionalistická, pod maskou nekonečnej trpezlivosti a tolerancie skrývate pocity, ktoré sa raz aj tak prederú na povrch.
  2. Je problémom on?Aký je v tom rozdiel, kedy ide o pracovnú vyťaženosť a vyhýbanie sa rodinným povinnostiam, nezáujem o Vás a problémy s erekciou, nevinné posedenie pri pive a zlozvyk?

Buďte férové samé k sebe aj ku svojej polovičke. Nie je správne uzamknúť všetky otázky a pochybnosti vo svojej mysli, kde ich necháte naveky blúdiť. Báť sa vydať sa na cestu k odpovediam chce odvahu a viac otvorenosti.

Skúste sa pozhovárať s niekým skúsenejším. Mama, sestra alebo dobrá priateľka Vás nevysmejú, ak sú skutočne Vašimi vernými blízkymi, pochopia Vašu situáciu a podelia sa s Vami o svoje skúsenosti. Osoba, ktorej na Vás záleží, sa nebude snažiť za každú cenu pritakávať, že máte vo všetkom pravdu, len preto, aby Vám ulahodila. Tiež nie je dôvod cítiť sa pred nimi trápne, ak zistíte, že to vlastne neklape a navyše, neostanete na to sama.

tváře

Ďalšou možnosťou je vyhľadanie odbornej pomoci – psychológa, ktorí situáciu objektívne zhodnotí a pomôže Vám. Pozor, nikdy sa nespoliehajte na rady neznámych ľudí, nevyvodzujte žiadne závery podľa toho, čo ste si vypočuli cestou vo vlaku, pretože okolnosti mohli byť iné a nálada ľudí je nevyspytateľná.